PL-CZ PROJEKT

Select the language:

Majówka 2016 z Karkonoskim Parkiem Narodowym w Karpaczu

Jeżeli chcecie poczuć się jak karkonoski laborant, zobaczyć na żywo lecznicze rośliny, dowiedzieć się, czego poszukiwali w naszych górach Walonowie, czy odkryć historię zapisaną w skałach i rzeźbie Karkonoszy odwiedźcie w ten weekend ośrodki edukacyjne Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu.

W czasie „Majówki z KPN” w naszych ośrodkach edukacyjnych przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Zajęcia są zupełnie bezpłatne.

W Karpaczu o laborantach

W Centrum Informacyjnym KPN w Karpaczu przy ulicy Leśnej 9 organizujemy „Karkonoską Majówkę z Historią”. Zapraszamy od 30 kwietnia do 3 maja w godzinach od 9:00 do 15:00. Wyłącznie od gości będzie zależało czym się zechcą zająć. Nie przygotowaliśmy czasowej ramówki, zostawiając decyzję turystom. Proponujemy prelekcję o fascynującej historii karkonoskich laborantów, zwiedzanie Domku Laboranta, warsztaty „Zrób swoje pudełko laboranckie” , poszukiwanie wiosennych roślin leczniczych w Ogrodzie Ziół i Krzewów Karkonoszy, prelekcję „Geo-historia Karkonoszy”, z wykorzystaniem mapy geologicznej, dotykowego modelu, wielkoformatowych panoram 3D i gigapanoram. Można także wziąć udział w grach i zabawach z wykorzystaniem karkonoskich minerałów i skał. obserwacja skał i minerałów pod binokularami, wystawa starych map Karkonoszy, quest poszukiwaczy skarbów. Do CI można dojść z ulicy Obrońców Pokoju szlakiem z żółtymi znakami lub zielonym od Konstytucji 3 Maja.

Przyrodniczy imigranci w Domku Myśliwskim

Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny KPN „Domek Myśliwski” w Kotle Małego Stawu, znajdujący się przy szlaku od Wangu do Samotni, będzie od 29 kwietnia do 3 maja w godzinach od 10:00 do 15:00 areną „Majówki pod Skałami”. Tematem spotkań w Domku będą „Przyrodniczy tubylcy i imigranci w Karkonoszach”. W programie znalazły się prelekcje multimedialne, m.in.: „Przyroda Karkonoskiego Parku Narodowego”,„Introdukcje i reintrodukcje w Karkonoszach?”, „Rośliny inwazyjne na terenie Karkonoszach”, „Zwierzęta inwazyjne w Polsce i Karkonoszach”, a także filmy przyrodnicze, m. in: „Karkonoski Park Narodowy”, „Krkonoše”, „Wielkie migracje”, „Ziemia – wyjątkowa planeta”. W Domku Myśliwskim można z tych propozycji skorzystać przez cały weekend. Organizujemy tam także zajęcia plastyczne w ośrodku i plenerze, rozwiązywanie zagadek, rebusów, czy krzyżówek.


Serdecznie zapraszamy!