PL-CZ PROJEKT

Select the language:

Nietoperze w Domku Myśliwskim

W dniach 11-13 lipca w Domku Myśliwskim zdradzaliśmy sekrety prywatnego życia nietoperzy. Choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, te nocne ssaki latają tuż obok nas, znacznie częściej niż byśmy się spodziewali. I co ważne, wcale a wcale, nie wkręcają się we włosy, jak to głosi rozpowszechniony mit. Dlatego, aby rozwiać wszelkie obawy przed tymi, jakże pożytecznymi zjadaczami komarów, przez trzy dni staraliśmy się opowiedzieć jak najwięcej o niezwykle bogatym i zróżnicowanym świecie naszej krajowej chiropterofauny.
Portrety maleńkich karlików, długouchych gacków, wytwornych mroczków, groźnych borowców, puchatych podkowców, uśmiechniętych nocków oraz zabawnego mopka, rozczulały naszych słuchaczy. Pokazaliśmy również sprzęt, którym je podsłuchujemy, a także wprowadziliśmy naszych gości w niedostępny dla zwykłego śmiertelnika świat ultradźwięków. Można było zaznać smaku chiropterologicznych badań słuchając nagrań "galopujących", "kapiących", "terkoczących" czy "ćwierkających" pulsów echolokacyjnych. 
Nauczaliśmy także, jak szybko rozpoznać czy odchody pozostawione na naszym strychu, należą do nietoperzy czy do myszy. Chętni i uzdolnieni młodzi ludzie zrobili swoje własne papierowe nietoperze.

Serdecznie dziękujemy wszystkich odwiedzających za tak duże zainteresowanie naszymi zajęciami. Tych, którzy nie mogli w nich uczestniczyć oraz tych, którzy poczuli w sobie żyłkę chiropterologa, zapraszamy na warsztaty w Jagniątkowie, które odbędą się 30.07.2014r. w Żywym Banku Genów.

Warsztaty o nietoperzach przygotowały dla Państwa i przeprowadziły: Magdalena Stanek i Kseniia Kravchenko.

IMG 2268 1

IMG 2285 1

IMG 2290 1

IMG 2294 1

IMG 2297 1

IMG 2299 1

IMG 7633 1

IMG 7638 1

IMG 7702 1