PL-CZ PROJEKT

Wybierz język strony:

Aktualności

Aktualności: Wycieczka z klasą V z Kamiennej Góry

W dniu 18 września 2015 roku gościliśmy w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu klasę piątą Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze pod opieką pana Jerzego Rubacha.

Zajęcia odbyły się w terenie, a potem w Sali warsztatowej. Rozpoczęliśmy ścieżką turystyczną po „Dolinie Wilczego Potoku”. Po drodze przystawaliśmy kilka razy, aby przyjrzeć się mijanym ciekawostkom przyrodniczym. Uczniowie przypatrywali się z jakich drzew składa się mijany las oraz sprawdzali na mapie poprawność trasy. Całą drogę dopisywała im energia i ochota do zabawy, którą wykorzystaliśmy do gry w rozpoznawanie drzew. Nagrodą był rzut szyszką. Efekt był taki, że pod koniec wycieczki nikt nie miał problemu z odróżnieniem świerka od modrzewia.

Po powrocie do centrum i krótkiej przerwie śniadaniowej, przystąpiliśmy do pracy w Sali warsztatowej. Tutaj uczyliśmy się podstawowych cech jakie odróżniają z pozoru podobne do siebie minerały. Uczniowie samodzielnie określali twardość fioletowego fluorytu i ametystu. Oprócz tego podziwiali pod binokularami owady, porosty i inne minerały.

7

8

9

10

Projekt „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” nr CZ.3.22/2.2.00/09.01545 jest współfinansowany
z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Copyright Karkonoski Park Narodowy 2012