PL-CZ PROJEKT

Select the language:

Wycieczka z klasą V z Kamiennej Góry

W dniu 18 września 2015 roku gościliśmy w Centrum Informacyjnym Karkonoskiego Parku Narodowego w Karpaczu klasę piątą Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze pod opieką pana Jerzego Rubacha.

Zajęcia odbyły się w terenie, a potem w Sali warsztatowej. Rozpoczęliśmy ścieżką turystyczną po „Dolinie Wilczego Potoku”. Po drodze przystawaliśmy kilka razy, aby przyjrzeć się mijanym ciekawostkom przyrodniczym. Uczniowie przypatrywali się z jakich drzew składa się mijany las oraz sprawdzali na mapie poprawność trasy. Całą drogę dopisywała im energia i ochota do zabawy, którą wykorzystaliśmy do gry w rozpoznawanie drzew. Nagrodą był rzut szyszką. Efekt był taki, że pod koniec wycieczki nikt nie miał problemu z odróżnieniem świerka od modrzewia.

Po powrocie do centrum i krótkiej przerwie śniadaniowej, przystąpiliśmy do pracy w Sali warsztatowej. Tutaj uczyliśmy się podstawowych cech jakie odróżniają z pozoru podobne do siebie minerały. Uczniowie samodzielnie określali twardość fioletowego fluorytu i ametystu. Oprócz tego podziwiali pod binokularami owady, porosty i inne minerały.

7

8

9

10