PL-CZ PROJEKT

Select the language:

Wyniki konkursu „Opowieści ze szlaku”

Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, Jury w składzie Marek Bartnik, Sandra Nejranowska, Barbara Wieniawska-Raj, zdecydowało, że w kategorii wiekowej Dzieci do 12 lat, zdobywcami poszczególnych miejsc są:

I Miejsce -
Kacper Werla - za wzbudzające zaufanie i prawdziwą ciekawość entuzjazm i prostolinijność w wyrażaniu swojego doświadczania Karkonoszy i wrażliwość na piękno otaczającej przyrody,

II Miejsce -
Katarzyna Marusiak
- za pełen ciepła z nutą humoru opis rodzinnego spędzania wolnego czasu na górskiej wędrówce, zastrzeżenie budzą mocno niespójne z resztą tekstu fragmenty mające charakter podręcznikowych definicji,

III Miejsce -
Dominika Perdon
- za poruszenie w reportażu konfliktu między trudem a wytrwałością, jakie towarzyszą wędrowcom podczas ich górskiej włóczęgi.

W kategorii Młodzież od 13 do 18 lat – nie została złożona praca.

W kategorii Dorośli od 19 lat, zdobywcami poszczególnych miejsc są:

I Miejsce -
Marta Truszewska
- za wzruszającą opowieść "człowieka z nizin", który uległ w naszych górach zakochaniu samymi górami, zakochaniu, które ma moc "zarażania" innych. W pracy widoczne jest holistyczne zainteresowanie Karkonoszami - ich przyrodą, historią, związaną z nimi kulturą, które w oczach autorki stanowią spójną i niezwykle cenną całość. I za wielką wrażliwość odkrywania wciąż na nowo znanych od dawna miejsc.

II Miejsce – nie przyznano

III Miejsce –
Karolina Trzewik
- troszkę za wytrwałość w prezentowaniu jednej wycieczki na trzy sposoby (w pewnym sensie świadczy to o niezdecydowaniu autorki i może stanowić uwagę do całości), a troszkę za zajmujące uwagi dotyczące podobieństw w dobieraniu sobie towarzysza życiowej i górskiej wędrówki. 

Za zajęcie poszczególnych miejsc przyznano następujące nagrody:
 
I Miejsce – weekend (dwudniowy pobyt z noclegiem) w Domku Myśliwskim, w Karpaczu lub w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej, w Szklarskiej Porębie dla laureata wraz z maksymalnie dwiema osobami (w przypadku dzieci z przynajmniej jednym pełnoletnim opiekunem), w ustalonym terminie oraz zestaw wydawnictw Karkonoskiego Parku Narodowego.
 
II Miejsce – jednodniowa wycieczka przyrodnicza z pracownikiem Karkonoskiego Parku Narodowego po terenie Parku, dla laureata wraz z maksymalnie dwiema osobami (w przypadku dzieci z przynajmniej jednym pełnoletnim opiekunem ), w ustalonym z pracownikiem Karkonoskiego Parku Narodowego terminie oraz zestaw wydawnictw Karkonoskiego Parku Narodowego.
 
III Miejsce – koszulka, peleryna, kubek, mapa, odznaka Karkonoskiego Parku Narodowego oraz zestaw wydawnictw Karkonoskiego Parku Narodowego.
 
Laureaci konkursu „Opowieści ze szlaku” zostaną powiadomieni o zdobytym miejscu pocztą mejlową oraz listownie, a wkrótce ich prace zostaną opublikowane na stronach internetowych Karkonoskiego Parku Narodowego.
 
Wszystkim osobom, które przesłały nam swoje prace, bardzo dziękujemy, a zdobywcom poszczególnych miejsc serdecznie gratulujemy zwycięstwa!