PL-CZ PROJEKT

Wybierz język strony:

Aktualności

Aktualności: Poznali przyrodę Karkonoszy

W dniu 23 czerwca uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w naszym Centrum Informacyjnym KPN. Uczestnicy turystycznego spotkania z karkonoską przyrodą zostali zaproszeni na wirtualną wycieczkę po Karkonoszach i oglądali panoramy prezentujące najciekawsze miejsca tego pasma górskiego – między innymi Śnieżkę oraz kocioł Małego Stawu, a także urokliwą granitową skałkę – Słonecznik. Uczniowie poznając Karkonosze dowiedzieli się także o Duchu Gór oraz wysłuchali legendy o władcy Karkonoszy. W krótkich filmikach zobaczyli i usłyszeli przedstawicieli karkonoskiej fauny

Uczniowie dowiedzieli się również, na czym polega praca geologa, poznali elementy jego wyposażenia oraz oglądali młotek geologiczny. Następnie poznawali budowę skał, podstawowe metody rozpoznawania minerałów oraz odróżniania ich od siebie, w tym określanie twardości. Dzieci zobaczyły, że pewne minerały da się zarysować stalowym gwoździem innych nie. Dzięki temu nauczyły się odróżniać kalcyt od kwarcu oraz fluoryt i ametyst.

Na zakończenie przyrodniczej wyprawy uczniowie udali się do Ogrodu ziół i krzewów karkonoskich, gdzie poznali rośliny występujące w Karkonoszach.

Dziękujemy za odwiedziny!

IMG 9490

IMG 9502

IMG 9506

IMG 0917 1

IMG 0930

IMG 0939

IMG 0947

IMG 9612

IMG 9619

Projekt „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” nr CZ.3.22/2.2.00/09.01545 jest współfinansowany
z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Operacyjnego współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013

Projekt i realizacja: Agencja Reklamowa Inter Promotion | © Copyright Karkonoski Park Narodowy 2012